Jaganath - producent okularów korekcyjnych niesoczewkowych

   

STOSOWANIE OKULARÓW KOREKCYJNYCH - MULTIPRZESŁONOWYCH

Należy pamiętać, że podczas noszenia okularów multiprzesłonowych jest dla oczu zupełnie nowym doświadczeniem, w związku z czym tuż po założeniu oko musi przyzwyczaić się przez kilka minut do patrzenia przez małe otworki. Nie należy się tym zrażać. Na początku zaleca się krótkotrwałe używanie okularów ze stopniowym wydłużaniem czasu używania. Okulary wieloprzysłonowe nie pomniejszają ani nie powiększają widzianego obrazu, korygują jednak wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej. Ten efekt jest najważniejszy. Należy starać się zapamiętać go. Tuż po zdjęciu okularów jeszcze przez chwilę widzimy ostrzej. Tę chwilę przez ćwiczenia musimy wydłużyć. Wtedy osiągniemy poprawę wzroku - cel używania okularów multiprzysłonowych.

Korzystne dla użytkownika jest:

  1. Używać okularów dostosowując czas ich noszenia do indywidualnych możliwości, (dbając przy tym by czas ten był dostatecznie długi. nawet do dwóch godzin dziennie) podczas czytania, pisania, oglądania TV, w kinie, podczas spacerów. Ważne jest, żeby oglądany obraz czy tekst był silnie oświetlony.
  2. Patrzeć przez okulary w dal (najlepiej w przestrzeni), a następnie w pomieszczeniach mieszkalnych.
  3. Bardzo ważna jest systematyczność.
  4. Używać okularów bezpośrednio, nie na szkła kontaktowe czy inne okulary.
  5. Ćwiczyć oczy przez częste mruganie, szczególnie podczas czytania, mrugając patrzeć w dal.
  6. Nie należy używać tych okularów podczas prowadzenia samochodu, gdyż ograniczają pole widzenia.
  7. Zauważalnych efektów używania okularów można spodziewać się w niektórych przypadkach juz po sześciu tygodniach, jednak po upływie dluższego okresu ich używania poprawa wzroku będzie coraz wyraźniejsza.

Tajemnicą działania tych okularów jest właśnie patrzenie środkiem oka, tylko na to co jest dokładnie na wprost oczu z wyłączeniem widzenia peryferyjnego. Widzimy wyraźnie, gdyż promienie światła wchodzące do oka pod kątem prostym nie są w żaden sposób załamywane i obraz na siatkówce jest (przez to) zawsze wyraźny. Jest to zarazem trening dla całego systemu percepcji wzrokowej - uczymy się widzieć ostro.